+420 737 215 938

 • Dlouholeté zkušenosti v oboru
 • Kompletní stavební práce
 • Zaměření zdarma

Dřevěná okna

Dřevěná okna, eurookna a vchodové dveře na míru… Co potřebujete vědět.

Dřevěná okna mají své kouzlo, které dokáže zapůsobit snad na každého. U dřevěných oken platí: žádné okno není úplně stejné, protože na každém okně jinak vynikají letokruhy jednotlivé dřeviny. Díky dřevěným oknům bude Váš domov vždy originální.

Dřevěná okna – jejich složení

 1. Izolační dvojsklo či trojsklo s vrstvou pokovení částečkami kovu, které pomáhají zajistit odraz unikajícího tepla z místnosti zpět.
 2. Hermetické utěsnění izolačního skla je zajištěno dostatečnou vrstvou speciálního silikonového tmelu.
 3. Termodistanční rámeček mezi skly, tzv. teplý okraj. Optimální šířka rámečku je 16 mm. Zlepšuje tepelněizolační vlastnosti okna.
 4. Křídlová okapnička z eloxovaného hliníku a koncovkami. Chrání nejvíce namáhané části okna před klimatickými vlivy.
 5. Zasklívací lišta s přesahem pro zakrytí spáry mezi rámem a lištou.
 6. Středové těsnění v rozích pevně spojené, dlouhodobě pružné.
 7. Drážka pro celoobvodové kování s uzavíracími a bezpečnostními body po obvodu okna.
 8. Rámová hliníková okapnice chrání nejvíce namáhané části okna před klimatickými vlivy a pomocí speciálních koncovek s otvory pro aplikaci silikonu zamezuje průniku vody do konstrukce ve spodních rozích okna.
 9. Dřevěné profi ly okenních systémů Soft-line všechny profi ly jsou vybaveny z venkovní strany zaoblením hran v rádiusu 6 mm. Lepené speciálním voděodolným lepidlem.
 10. Drážka pro osazení venkovního parapetu.
 11. Drážka pro osazení vnitřního parapetu.
 12. Druhé těsnění (na přání)
  zvyšuje zvukověizolační vlastnosti okna.
 13. Spodní teplý okraj rámu okna (na přání) zvyšuje tepelněizolační vlastnosti připojovací spáry a prodlužuje životnost okna.

 

Materiál

Smrk

smrk.jpgNejpoužívanější dřevina pro výrobu oken a dveří. Smrkové dřevo je bez znatelného jádra, světle nažloutlé s výrazně barevně odlišnými vrstvami dřeva jarního a letního letokruhu. Dřevo vyniká svou lehkostí, pružností a pevností. Pro své výborné fyzikálně-mechanické vlastnosti je pro výrobu oken těžko nahraditelné.

 

 

Borovice

borovice.jpgMá vyšší obsah pryskyřice, ta podporuje lepší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Charakteristická je zvýrazněná struktura a kresba dřeva. Je vhodná pro většinu odstínů lazur a RAL barev. Nedoporučujeme bílou a silně světlé odstíny.

 

 

 

Meranti

meranti.jpgJe nejvíce žádanou tropickou dřevinou pro výrobu oken a dveří v Evropě. V jádru má červenohnědé zbarvení od světlejších až k nejtmavším tónům. Jedná se o polotvrdé dřevo s malou objemovou roztažností a vysokou tvarovou stálostí. Je odolné proti povětrnostním vlivům, houbám a plísním.